Beszámolók : On tour Felcsút (utolsó hazai meccs :( )

On tour Felcsút (utolsó hazai meccs :( )

Gebe  2009.06.15. 21:50

2009 Június 13-án az utolsó fordulót rendezték meg az NBII nyugati csoportban.

Számunkra nem a bajnoki cím vagy a feljutás volt a lényeg,hanem az önérzetünk!

A 6.helyünk már biztos volt a meccs eredményétől függetlenül,de semmiképpen nem akartunk alúlmaradni(az x még belefér) a Felcsút otthonában!

Délután 2 óra felé indultunk el a "kultúrpalota" elől.Az utazás szokásos módon zajlott:hülyéskedés, ital,feszülő hólyagok,megkönnyebülést hozó pisálás(ku.vákat nem láttunk,motorost annál többet).Megérketünk a "tett" helyszínére.

Megtaláltunk a stadiont,ami egyben a lengendás száguldó őrnagyról (Puskás Ferenc)elnevezett utánpótlás akadémia is.Éppen egy nemzetközi utánpótlás torna zajlott(U19).Annak is a bronzmeccse a Real Madrid,és a Panathinaikosz Pireosz között,amit volt szerencsénk megtekinteni(egyébként a spanyolok győztek 2:1 arányban).

Ráadásul tök ingyen!

Még tartottak egy "gyors" díjátadó ünnepséget,addig megkerestük a büfét.Néhány ifjú
slovan játékos egy kicsit furcsán nézett,mikor meglátták a Balázs nyakában logó Fradi medált. Próbáltak volna meg valami balhét kezdeményezni!Bucira lett volna verve a fejük(hülye hungarofób,slota-imádó bunkók)!

De most nem ez a lényeg,hanem a záró meccsünk!Néhány perc késéssel elkezték a találkozót,addigra minden drapink ki volt már kötve.Artner mester a Jánosa-Pothárn,Pákai,Subicz,Gunther(Hornyák sz.ben)-Gyűrűsi,Kaj,Manganelli(Imre79.perc),Szabó-Mihalecz(Csörnyei 84.perc),Kovács összeállításban küldte a csapatot a pályára.

A hazaiak dominánsabbak voltak az első 10 perc során.Éppen az egy gól,egy gól,egy FC Ajka gól  című dalocskánkat énekeltük,mikor is a 12.percben a 16-osunkon belül elvágodott  egy hazai játékos.A spori befújta a büntetőt,a gyerek meg higgadtan a kapu közepébe gurított.

A gól után elkeztük énekelni a soha ne add fel c.nótát. Nem hiába! A 24.percben Suba egy szép fejessel egyenlített.

Részünkről ujjongás,a túloldalról sírí csend.Rá 4 perccel kijátszották a védelmünket,és egy szép fejessel újra előnybe kerültek.A gól után kihúztuk az előre előkészített,és már egy-néhányszor felhasznált  koreót(Akkor is! Azért is! Előre!),hogy a fiúkat harcosságra inspiráljuk!A látványelemet a  Balu kedvenc rigmusával(Csak az Ajka,csak az Ajka!Hej-hej!)ötvöztük.

Egy alkalommal skandáltuk hős kapusunk nevét,mikor is egy kivetődő öklözéssel látványosan mentett.Tibi heves ökölrázással köszönte meg a gesztust.Az eredmény már nem változott az első játékrészben.

Szünet:pia,budi.

Néhány híres embert is lehetet látni,pl: Dr Smidth Pál-t a MOB elnőkét aki éppen egy külhoni vendéggel beszélt angolul.Na meg Orbán Viktort a Fidesz-MPP elnökét is(hiszen Gyirmót az Orbán csalás otthona).

A 2.játékrészben átvettük az irányítást,és az 56.percben Mihalecz Peti révén egalizáltuk az eredményt.Öröm és Dale Cavanese ötvözve némi ugrálással.Egy kicsit  "becégettük" a pápai "szurkolókat",majd a mieinket keztük el bíztatni.

Kellett is a lélektani segítség,mert a hazaiak sem akartak vereséggel zárni.Ezért ha módjuk akadt rá,tűz alá vették a kapunkat.Nem jártak sikerrel!

Ellenben mi! Kemény mezőnyjáték után megfordítottuk az eredményt! Kajszi jobboldalról beívelt szögletét a kapus kiütötte.A laszti Hornyák Ádámhoz került,aki mellel levette és kilőtte a bal alsót!

Mindez a 83.percben történt.A gólörömtől felhevülve eldurrantottunk néhány konfettilővőt.Jó lett volna néhány füst meg görögtűz,de az most sajna nem volt nálunk! Nem sok hiányzott a hazaiak egyenlítéséhez,de le lettek kontrázva.A baloldalon vezetett támadás után Lecsó eltudott menni a jobboldali védő mellett,és jobbal a kapus mellett a bal alsó sarokba csavarta a labdát.

Ezzel a 89.percben szerzett góllal biztossá vált a győzelmünk! Lecsó ki is rohant hozzánk egy pacsi erejéig! A lefújás után önfeledt bulit csaptunk a lelátón,aztán jöhetett  újra a győzelmi szertartás meg a pacsizás! Zsinórban a 6. ,A tavaszi szezon első 3 meccse vereséggel zárult,de utána jött 12 meccses veretlenségi sorozat(4 döntetlen 8 diadal). Még "huligánkodtunk" egy kicsit.

Emlékül a Sanyi készített néhány fotót,aztán irány hazafelé.Kaja,pia,hülyülés,pánikszerű vizelés volt hazafelé a program.Hazaérve beugrottunk a Somába  megünnepelni a győzelmünket.Én sörrel a többiek kávéval(mindenki hangja erősen hasonlított Alice Copper-éra),és még nyomtunk néhány csocsó-partyt is.

Ezzel a mentalitással bizonyosan újra megszerezzük a 6.-8.helyezés valamelyikét .1 hónap pihi,aztán kezdődnek a felkészülési meccsek.Az ajkai labdarúgás eddigi legjobb eredményét értük el!Számunkra ez felér egy bajnoki címmel!

Addig is is,és ezután is:Hajrááá Ajkaaaa!!!!!