Beszámolók
Beszámolók : On tour Pécs

On tour Pécs

Gebe  2009.09.27. 17:37

Szeptember utolsó szombatján vendégként szerepelt csapatunk a PMFC otthonában.Természetes volt hogy elkísérjünk a srácokat,és szurkolunk a sikerért.

Kisbusz helyett 2 autóval kellett utaznunk a baranyai megyeszékhelyre.4 megállóval közbeiktatott kalandos utunk volt.Enying határában a bájait kínáló "menyecskétől" kezdve a kocsikat leszorító autóbuszig, a jó-jó krrhhhh mondatot habogó kisebbségitől a rohadtúl rossz csócsó asztalon át az orrfacsaró bűzig mindenben volt részünk.

Nagyjából 4 órán át tartott az utazás.Pécsett némi "városnézést" is tartottunk,de végül megtaláltuk az arénát.A meccs előtt kb 1 órával érkeztünk meg.

Néhány perc múlva már ki is nyitották a vendégszektor kapuját.Jegyváltás,átellenőrzés,előkészület a kezdésre.Fel lett fújva egy raklap zöld és fehér színű léggömb a nyitókoreóhoz..A csapatok bevonulásakor lengettük a fürtökbe összekötött lufikat kürtöléssel  kiegészítve.A látványelem bemutatása után szétdobáltuk  a szektorban a léggömböket,amit a helyi kisgyerekek elkértek.

Mi meg persze hogy odaadtunk nekik(el is durrantották a meccs alatt)18 órakor Böcskei Balázs sípmester megadta a jelet a játék kezdetére.Artner mester a Jánosa-Pothárn,Subicz,Pákai,Horváth-Manganelli,Kaj,Szabó,Bakos-Mihalecz,Kovács összeállításban küldte a csapatot a pályára.

Indul a mandula!A meccs kezdetével elkezdünk szurkolni.Dalokal és rigmusokkal operáltunk.Erős lelki hátteret akartunk biztosítani a srácoknak,mert  a PMFC mindent meg fog tenni,hogy legyőzzőn minket.Négy óriási helyzete volt a Munkásnak,de Jánosa Tibi mindengyiket hárította.

A 14.percben bemattoltak minket.Jobb oldali szabadrúgás,egy suta fejes,lecsapás a labdára,ballábas lővés,gól. 1:0 oda.A hazai vezetés után harcos mentalitású dalokat-rigmusokat énekeltünk-skandáltunk.

Az első játékrészben akadt egy-egy sárga mindkét oldalon(Gyánó Szabolcs,ill.Szabó Levente) és, egy nagy hazai helyzet.Sajnos a csapatunk nem volt kapura veszélyes,bár nem volt alárendelve sem.

A második játkrész elején jött a hidegzuhany.A 48.percben Tibi egy hatalmasat mentett,de az 53.percben elvégzett bal oldali szöglet után már  tehetelen volt.A beívelt labdát az ötös sarkáról a bal alsóba csúsztatta egy hazai játékos.A gól után még elnyomtuk a soha ne add fel című további küzdelmre sarkaló dalt,de a mérkőzés végéig már csak rigmusokkal próbáltuk tartani a lelket a fiúkban.

A 60.percben Manga kapott sárgát.Rá egy percre Stark pétert állította ki a bíró.Senki sem tudta miért.Még Mi se.Egy valamire való  ajkai baloldai támadás után Regedei buktatta Szabó Levit a 16-oson belül(Mi így láttuk),és a bíró büntetőt ítélt.A sértett állt a labda mögé.Lecsó láthatóan a bal sarokba akarta elcsavarnai,de a labda a kapufán csattant.Kimaradt a szépítést ígérő helyzet.

A csapat mentálisan összeomlott.Közben a hazaiak mesterét Botos Antalt reklamálásért kiállitotta a bíró.Ügyes módon a hazai lelátóról akarta a csapatát dirigálni,de onnan is elküldték.A szektorunkon keresztül távozott a székházba.Mi megtapsoltuk Őt,a hazai mester meg nekünk gratulált a kitartó szurkolásunkért.

Nagyon jól eset az elismerés!Közben a hazai publikum szórta a papírpoharakat a bírói hármas felé(pedig most állították rendszerbe a kamerás megfigyelő rendszert).A kihagyott 11-es után is tovább hajtottuk a srácokat rigmusok ismétlésével:harcoljatok-harcoljatok,támadjatok-támadjatok,előre-előre...stb.Sajnos nem sok sikerrel.

A 73.percben könyöklésért Lecsó megkapta a 2. sárgalapot,így a Mi csapatunk is 10 főre fogyatkozott.A 77. és a 85.percben újra bevették a kapunkat a hazaiak.Mindkét gól jobboldali támadásból született.Ennek ellenére minden kivédekezett támadást tapsal jutalmaztunk.Név szerint legtöbbszőr Jánosa Tibit éltettük,aki a 4.bekapott gól után is kiintett felénk.

Egy perces hosszabítás után a spori lefújta a meccset.Gratulálnunk kell a Pécsnek,mert megérdemelten nyertek.Jobbak voltak mindenben.
A csapat nagy része egyből az öltöző felé vette az irányt.Csupán néhányan viszonozták a tapsunkat, így köszönve meg biztatásunkat:Jánosa Tibi,Subicz Gabi,Kaj Andris,Mihalecz Peti,Kovács Gabi.

Néhány helyi szurkolóval még egy kicsit össze is bratyiztunk a sportbarátság jegyében.
Gratuláltunk nekik,Ők meg jó útat kívántak nekünk.

A következő mozzanat a hazaindulás jegyében telt, méghozzá nem is akármien módon.Kaptunk rendőri felvezetést(tudom ez a nagyobb csoportoknál nem szokatlan,de mi még ilyet nem tapasztaltunk  a csoportunkkal).

A következő tétmérkőzés szerdán a Győri ETO elleni Magyar Kupa meccs lesz.Mi ott leszünk!!!!!!!!!!!!!